19 Kasım 2012 Pazartesi

Sırça aşkın aslı astarıHayırlı olsun nur topu gibi bir aşkımız oldu !!!

,,,,,,,

ani bir aşk çapraz ateşte kalmaktır; parçalandıkça parçalanmak istersin.,
 kendine geldiğinde  aşkın peşinden koşmaya başlamışsındır..
 Bir gün biri girer hayatına 'lök 'diye..
 Konuşur, gözlerindeki ışığı üfler yüzüne' hüffff ',,diye dudaklarının yana bükülüşünü izlersin..
  Damarlarından içeri sızmıştır bir defa; bağımlısındır artık..
 Aşk bedel ödemektir kesin ödersin ve  kaybetme ihtimalini kabul etmektir kaybedersin,,, acıları cebe koyup dolaşmaktır ,,dolaşırsın..
 Tüm bunları baştan kabul etmişsindir çünkü.. 
Sorumluluk almak istemezsin, uzaklaşmaya çalışırsın kendine ait hayatından,, mantık seni sıkar, gündelik hayatı dışlayıp kendi dünyanda mutlu bir hayat kurgularsın ' halaluya' diye diye....
 Artık önünde belki de asla gerçekleşmeyecek,, sadece senin gerçekleşmesini istediğin için beyninde var olan pembe bir yol vardır... Koşarsın ,otlar da zıplarsın,, papatya yolarsın..Kalpler çizersin kağıtlara ,,şiirler yazarsın allı yeşilli..Düpedüz delirmişsindir!
 Çok da da zor olmamalı diye düşünürsün; bir insan, bir insan daha, ve mutluluk....:))
Filmin sonunda sürpriz yoktur sana göre... Her şey çok basittir ve tek yapman gereken süreci izleyip gelişmeleri kontrol altında tutmaktır... İki ayrı tenin dokunuşundaki sihiri keşfedersin, bakışlarını hissettikçe başın döner,,,miden koca bir danayı yemiş gibi şişkindir,, dünya bağımsızlığını ilan etmiştir artık..

Hüüüüüüüü bommmmm !
Ani bir ayrılık duvara atılmış yumruk gibidir..
 İlk başlarda acısını hissetmezsin.. Ertesi gün parmaklarının bittiği yerden başlayıp beynine ulaşan bir sancıyla uyanırsın. (bkz. ağır kırık) ...
Parmak uçlarını hissetmekte zorlanırsın titrerler.. Hiç bir şeyin eskisi gibi olmayacağını düşünürsün..
 Engellenmişsindir hayattan. Eski neşen kalmamıştır, diğer insanlar gibi değilsindir artık, yürüyüşün, bakışın, sözlerin, hayallerin, kısacası dünyan değişmiştir.. Yamuldun sen ,,yamuksun artık !
 Kimseyle paylaşmak istemezsin acını.. İçinde bir yerde sıkıştırıp unutmaya çalışırsın..
Oysa gözlerine bakan dostların bakışlarındaki değişiklikten anlar bir şeylerin ters gittiğini..Artık kıçın başın birbirine karışmıştır.. Bir şeyler ters gitmiştir, duvara toslamışsındır..
Zamana teslim etmişsindir yaralarını..Dalgınsındır ,,salya sümük şarkılar dinlersin...

Ve sonra,,,,
silinip gider her şey dünya yüzeyinden, insanlarla birlikte aşklar da gömülür mezarlıklara.. Yeni bir acıya hazırlıklı uyanır her sabah insanlar farkında olmadan ve eski acıyı unutmaya programlıdır zihin, tıpkı bir karalama kağıdı gibi...
..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder